Jak zablokować strony internetowe dla dorosłych w google chrome?

Aby skutecznie zablokować pewne strony internetowe o treści nieodpowiedniej dla dzieci, należy znać podstawowe sposoby na blokowanie dostępu do witryn na Google Chrome. Jeśli chcemy stworzyć bezpieczne środowisko zarówno w pracy, jak i domu, należy dokładnie analizować rodzaj treści wyświetlającej się na stronach. Rodzice często zmagają się z problemem niewłaściwej treści w internecie, jaka pokazuje się im dzieciom. Część z nich chce zablokować całkowicie dostęp do witryn tylko dla dorosłych w Google Chrome, wówczas mogą mieć oni pewność, iż ich pociechy nie są już narażone na nieodpowiednie treści w tak młodym wieku. Pracodawcy również często decydują się na taką blokadę. Jak zablokować strony internetowe dla dorosłych w Google Chrome? Na Google Chrome można w bardzo prosty sposób zablokować dostęp do witryn dla dorosłych. Należy mieć jednak na względzie to, iż nie każda technika może okazać się w pełni skuteczna. Poniżej znajdują się 3 sposoby na skuteczne zablokowanie stron internetowych z przeznaczeniem dla osób dorosłych.

Jak zablokować strony internetowe dla dorosłych w Google Chrome?

1. Ręczne dodawanie ograniczeń

Jest to idealne rozwiązanie, dla osób, które nie chcą korzystać z żadnych narzędzi firm trzecich do blokowania stron internetowych dla osób dorosłych w tej przeglądarce. Jak dodać takie ograniczenia?

 • Uruchamiamy przeglądarkę i wchodzimy na jej ustawienia. Wybieramy ikonę trzech kropek, którą znaleźć można na prawym górnym rogu.
 • Następnie przechodzimy do ustawień sieciowych i wybieramy opcję „zmień ustawienia proxy”.
 • Kiedy uruchomi się interfejs dla Properties internetowych, przechodzimy do zakładki Zabezpieczenia. Wybieramy witrynę z ograniczeniami, po czym wciskamy opcję „Witryny”.
 • Otworzy się nam okno dla witryn z ograniczeniami. Wpisujemy adres URL stron internetowych dla dorosłych, które chcemy całkowicie zablokować i wciskamy przycisk „Dodaj”.
 • Zapisujemy wszelkie dokonane zmiany i jeszcze raz uruchamiamy przeglądarkę.

2. Stosowanie Chrome Extensions

 • Przeglądarka Google Chrome ma wiele różnych rozszerzeń, można je z łatwością dodać do przeglądarki, żeby dopasować swoje doświadczenie. Rozszerzenia zawarte w niej, przeważnie są całkowicie darmowe i działają bez zarzutów. W jaki sposób dodać rozszerzenie?
 • Włączamy przeglądarkę Google Chrome, a następnie klikamy w „dodaj rozszerzenie na stronie”. Zaleca się tutaj korzystać z Witryny bloku, jest to bardzo popularne rozszerzenie. Pomaga ono blokować wszelkie strony internetowe dla dorosłych na Google Chrome.
 • Aby pobrać rozszerzenie klikamy w „Dodaj do Chrome”.
 • Kiedy pobieranie się zakończy, uruchamiamy ponownie przeglądarkę i proces instalacji zostaje skończony.
 • Po uruchomieniu Google Chrome, ikona rozszerzenia będzie widoczna na górze. Przez ikonę możemy wejść na jej opcje.
 • Włączamy „Zablokuj Site”, a następnie w zakładce „zablokowanych witryn” ręcznie wpisujemy adres URL strony, jaką chcemy zablokować.
 • Możemy także wejść do sekcji „Kontrola dorosłych” tam dostępnych jest parę filtrów, służących do blokowania stron internetowych dla osób pełnoletnich w przeglądarce.

2. Nadzorowany użytkownik Chrome

Przeglądarka umożliwia także korzystanie z opcji nadzorowanego użytkownika, dzięki któremu można używać kontroli rodzicielskiej. Można wówczas otworzyć konto dla dzieci i ustawiać samodzielne potrzebne nam ograniczenia. W jaki sposób wejść do sekcji nadzorowanego użytkownika?

 • Wchodzimy w Ustawienia Chrome, a następnie do sekcji użytkownika. Wybieramy nowego użytkownika.
 • Wpisujemy podstawowe dane i tworzymy nowe konto.
 • Przechodzimy do chrome.com/manage i wybieramy konto którym chcemy zarządzać.
 • Klikamy na sekcję „Zarządzaj uprawnieniami”.
 • Dodajemy adresy URL stron, które chcemy zablokować.
 • Zapisujemy dokonane zmiany u uruchamiamy ponownie przeglądarkę.

3. Funkcja Safe Search

Przeglądarka udostępnia funkcję Safe Search, zadaniem jej jest ograniczenie dostępu do treści dla dorosłych w sposób automatyczny. Jeśli chcemy ją włączyć wchodzimy w ustawienia, ustawienia wyszukiwania i włączamy funkcję Safe Search. Wówczas jeśli osoba, będzie szukała niedozwolonych dla niej treści, wyszukiwanie wyniki zostaną zmienione w trakcie filtrowania jawnych stron internetowych.

Jeśli strony internetowe dla dorosłych w przeglądarce Google Chrom, zostały zablokowane przy pomocy którejś z metod, i tak istnieje szansa iż dzieci uzyskają dostęp do zabronionych treści. Mogą one na przykład korzystać z innej przeglądarki, przejść na konto incognito, albo samodzielnie usunąć pewne nałożone przez rodziców ograniczenia. Aby wyśledzić ich działalność Google Chrome stworzyło narzędzie szpiegujące. Jest nim między innymi Spyzie, narzędzie działające na wszystkich urządzeniach iOS oraz Android. Można z niego korzystać bez wykrycia, działa w trybie stealth. Umożliwia także otworzenie historii przeglądarki. Dzięki Spyzie rodzice mogą śledzić położenie urządzenia, kontakty, wiadomości.

Dodaj komentarz